KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12575184
*
nr 1257 5184
Wilhelm Henning
(1889-1955), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv Göteborg, Signerad. Olja på duk, 27x21
Wilhelm Henning, född 1889, död 1955, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 maj 2019
kl 19:43:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 12:51:29
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Wilhelm Henning
Wilhelm Henning, född 1889, död 1955, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Wilhelm Henning
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stadsmotiv göteborg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wilhelm henning
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Wilhelm Henning
Wilhelm Henning, född 1889, död 1955, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Wilhelm Henning
nr 1257 5184
Wilhelm Henning
(1889-1955), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv Göteborg, Signerad. Olja på duk, 27x21
Wilhelm Henning, född 1889, död 1955, svensk målare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/5 12:51:29 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Wilhelm Henning
Wilhelm Henning, född 1889, död 1955, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Wilhelm Henning
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stadsmotiv göteborg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wilhelm henning
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41