KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12575184

nr 1257 5184

Wilhelm Henning

(1889-1955), Sverige

Oljemålning, Stadsmotiv Göteborg, Signerad. Olja på duk, 27x21

Wilhelm Henning, född 1889, död 1955, svensk målare och skulptör.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 27 maj 2019
kl 19:43:15

23/5 12:51:29 1      Vinnande bud

Wilhelm Henning

Läs mer om Wilhelm Henning